Çorba nga hithrat e reja: Gjellë jashtëzakonisht e shëndetshme dhe e shijshme!

Çorba nga hithrat e reja: Gjellë jashtëzakonisht e shëndetshme dhe e shijshme!
Çorba nga hithrat e reja: Gjellë jashtëzakonisht e shëndetshme dhe e shijshme!
Çorba nga hithrat e reja: Gjellë jashtëzakonisht e shëndetshme dhe e shijshme!

Secili që e ka provuar me siguri do të kërkojë edhe më shumë!

Përbërësit:

– 1 l qumësht,
– 1 kg hithra të reja,
– 1 ajkë e thartë,
– 100 g miell,
– 2 thelpinj hudhre,
– pak gjalpë,
– piper.

Përgatitja:

Hithrat e reja pastroni, lani në ujë të njelmët, kulloni dhe grini.

Në vaj dhe gjalpë fërgoni miellin derisa të marrë ngjyrë gështenje, pastaj shtoni qepën.

Zieni hithrat në pak në ujë, shtoni qumështin, kripën dhe piperin, sipas shijes. Zieni 10 minuta.

Shërbejini të ngrohta

Lexo Revisten Online

Maj, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
A është Albert Hashimi biznesmeni më i bukur?
KU TA GJEJ DURIMIN?
Ilir Sinani: Jam njëfarë patrioti i vogël
Zonja e parë e Prishtinës

http://kosovarja.mobi/gatojca/