Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!

Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!
Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!
Tiramisu me dredhëza: Deserti më i mirë freskues i cili përgatitet shpejt!

Kombinimi krematoz i biskotave dhe pemëve askënd nuk do ta lërë indiferent.

Përbërësit:

– 400 g dredhëza të prera,
– 100 ml lëng portokalli apo molle,
– 30 g sheqer pluhur,
– 450 g biskota (gurabija të ëmbla),
– 10 g djathë mascarpone,
– 100 g krem.

Përgatitja:

Përzieni në blender 150 g dredhëza, lëngun e portokallit dhe të mollëve dhe 2 lugë sheqer pluhur derisa të bëhet përbërja e lëmuar. Ndani dy lugë të asaj përbërjeje.

Biskotat vendosni në një pjatë të madhe dhe qitni pjesën e mbetur të përbërjes.

Djathin mascarpone dhe sheqerin e mbetur pluhur bashkoni në një tepsi të madhe.

Përzieni kremin e tundur. Vendosni një radhë biskota, një radhë krem nga mascarpone dhe një radhë dredhëza.

Në maje qitni pjesën e ndarë të përbërjes.

Ju bëftë mirë!

Lexo Revisten Online

Maj, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
A është Albert Hashimi biznesmeni më i bukur?
KU TA GJEJ DURIMIN?
Ilir Sinani: Jam njëfarë patrioti i vogël
Zonja e parë e Prishtinës

http://kosovarja.mobi/gatojca/